Krupówki tanie jedzenie

Krupówki to najpopularniejsza i najbardziej reprezentatywna ulica w Zakopanem, pełna kolorowych straganów, regionalnych produktów i góralskiej kultury. Zabytkowe budynki, muzea, knajpki i bary. Zdecydowanie warto odwiedzić to miejsce, by poczuć atmosferę i ducha stolicy Podhala. Czy w sercu miasta  można zjeść smacznie i niedrogo?  

Smacznie i po góralsku 

W centrum miasta mieści się wiele obiektów gastronomicznych, które przyciągają turystów aromatami i zapachami. Które wybrać?

Warto zajrzeć do Schroniska Krupówki, gdzie można zjeść nie tylko smacznie, ale również niedrogo. Lokal oferuje swoim gościom pyszne i tradycyjne dania kuchni polskiej i regionalnej, możesz tu również spróbować lokalnych specjałów.

Być w górach i nie spróbować prawdziwego oscypka z żurawiną, to jak być w Krakowie i nie zjeść obwarzanka. To strata okazji, która może się nie powtórzyć. Ten oryginalny przysmak, z którego słynie Podhale smakuje w Zakopanem naprawdę wyjątkowo. To danie, które jest symbolem i dumą góralskiej kuchni — warte jest każdej ceny. 

Podobnie jest z podhalańską kwaśnicą przyrządzaną według wskazówki ks. Józefa Tischnera – „krzywi gębę, a rozum prostuje…”  Góralski specjał to część kultury i kulinarnej tradycji tego regionu Polski. Aromatyczna i smaczna zupa doskonała propozycja na chłodniejsze dni. To jedna z niedrogich i pysznych propozycji w górach. 

Są takie przysmaki, które w górach koniecznie warto spróbować. Jednym z nich jest szarlotka, która najlepiej smakuje w schronisku na Polanie Chochołowskiej. Kto choć raz był w tym miejscu i miał okazję jej spróbować wie, o czym piszemy. To idealnie upieczone kruche ciasto wypełnione po brzegi aromatycznymi jabłkami, które teraz także można spróbować na Krupówkach.

Krupówki tanie jedzenie …

Odkrywanie wyjątkowych restauracji w Zakopanem to świetny sposób na poznanie lokalnej kultury i kuchni, a także na spróbowanie różnorodnych smaków. Zakopane to nie tylko górskie szlaki i sporty zimowe, ale także bogata oferta gastronomiczna. 

Krupówki, tanie jedzenie? Owszem! 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Z przyczyn technicznych
Schronisko Krupówki NIECZYNNE
Zamknięte do odwołania!